3 způsoby, jak vařit vejce

Je vejce super-potraviny nebo dietní ďábel? Nový výzkum může pomoci dešifrovat odpověď. Nedávná analýza vaječný studie prokázaly, že zdraví lidé, kteří zahrnuté vejce v jejich stravě neprokázaly žádné zvýšené riziko srdečních chorob nebo mrtvice.

Vejce mají cholesterolu (186 mg za kus), ale to není problém pro většinu z nás. “Pro zdraví srdce, tam jsou větší ryby smažit pokud jde o potraviny,” říká Meridan Zerner, RD, LD, dietolog na Cooper klinice v Dallasu.

Nasycených tuků a trans-tuků se zdají mít větší vliv na hladinu cholesterolu v krvi a riziko onemocnění srdce, říká, a jedno vejce nabízí jen 1,5 gramů nasycených tuků a nuly trans tuk.

Vejce již vystupují jako zdroj nízkokalorickou bílkovin (6 gramů na vejce). Mohou vám zabránit přejídání a udržet hladinu cukru v krvi stabilní, říká Zerner. Plus, vejce jsou jedním z nejlepších zdrojů cholinu, vitamin B, který chrání srdce a pomáhá fetální vývoj mozku (což vejce dobrou volbou pro těhotné ženy). Žloutky obsahují také lutein a zeaxantin, antioxidanty, které se objevují na ochranu proti očním onemocněním souvisejícím s věkem.

Přesto se mnozí odborníci doporučují omezit sami na vejce denně. Pokud máte srdeční onemocnění nebo cukrovku, budete možná muset dále omezit tuto částku. Je to nejlepší myslet na vejcích, jak je jen jedna možnost ve svém otáčení zdravé potraviny, říká Zerner. “Zjistili jsme, zdraví ve středu země.”

Tato doba oběda oblíbený dostane zdravého člověka s pomocí světelného Mayo a nemastný řecký jogurt.

Dělá 4 porce

Složení

Obvaz

2 lžíce lehké majonézy

2 lžíce nízkotučné obyčejný řecký jogurt

½ lžičky dijonské hořčice

1 lžičky čerstvé citronové šťávy

¼ lžičky strouhané citronové kůry

čerstvě mletý pepř

Salát a hmoždinky

6 velkých hard-vařená vejce, oloupané a nakrájené

1 velký celer stonek, mleté

1 malá červená paprika, mleté

1 polévková lžíce nasekané čerstvé petrželky

8 plátků celozrnné pečivo, toastový

1 šálek čerstvé rukoly dítě nebo špenát

1 malá červená cibule, nakrájené

instrukce

1. Místo oblékání přísady v středně velké míse a míchejte, dokud důkladně kombinovat.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky