10 tipů pro prevenci akné

1. Udržujte svou tvář v čistotě. Zda nebo ne máte akné, je důležité, aby umýt si obličej dvakrát denně, aby se odstranily nečistoty, odumřelé buňky, a navíc olej z povrchu pokožky. Mytí častěji než dvakrát denně není nutně lepší, to může udělat více škody než užitku. Použijte teplé, nikoliv horké vody a mírné čištění na obličej. Použití tvrdé mýdlo (jako deodorant těla mýdlem) může ublížit už zanícenou pokožku a způsobit větší podráždění.

2. hydratují. Mnoho akné výrobky obsahují složky, které schnou kůži, takže vždy používat hydratační krém, který minimalizuje suchost a olupování kůže. Podívejte se na “noncomedogenic” na etiketě, což znamená, že by nemělo dojít k akné. Existují hydratační vyrobené pro mastnou, suchou, nebo smíšenou pleť.

3. Zkuste over-the-counter akné produkt. Tyto akné produkty nepotřebují lékařský předpis. Mohou mít složky, jako je benzoyl peroxid, kyselina salicylová, kyselina glykolová nebo kyselina mléčná, která obrubníky a bakterie a vyschnout kůži. Začněte s malým množstvím na prvním místě. Pak můžete nastavit, kolik budete používat a jak často, v závislosti na tom, kolik peeling nebo sušení máte. Pomocí těchto produktů se zvýšenou opatrností, pokud máte citlivou pokožku.

4. Použití make-up střídmě. Během útěku, vyhnout se nosí nadace, prášek, nebo červenat. Pokud tak učiníte nosit make-up, umyjte si ji na konci dne. Pokud je to možné, zvolit bezolejové kosmetika bez přidaných barviv a chemikálií. Vyberte si make-up, který je označen jako “noncomedogenic”, což znamená, že by nemělo dojít k akné. před nákupem Přečtěte si seznam složek na etiketě výrobku.

5. Sledujte, co si dát na své vlasy. Vyhnout se používání vonné látky, oleje, pomády, nebo gely na vlasy. Pokud se dostanou na obličeji, mohou blokovat póry vaší pleti a dráždí pokožku. Používejte jemný šampon a kondicionér. Mastné vlasy můžete přidat do oleje na obličej, takže umýt si vlasy často, zvláště pokud jste vypuknout. Mám dlouhé vlasy? Keep it odtáhl od svého obličeje.